Vi kan ikke forutse alle endringene som kommer, men vi vet at endringstakten vil fortsette å øke i takt med kompleksiteten ledere står overfor. I dette landskapet blir evnen til å lede mennesker gjennom endring både en strategisk nødvendighet og en forutsetning for å lykkes med virksomhetens oppdrag.
De virksomhetene som lykkes fremover, er de som klarer å bruke endringene til å oppnå bedre resultater, høyere kvalitet og sterkere gjennomføringsevne. Forskning viser at vellykkede endringsprosesser kombinerer høy kvalitet i løsningene med aksept for endringen og mobilisering av menneskene i organisasjonen. Det innebærer at ledere må kunne få andre med seg, bygge tillit og drive utvikling som skaper bevegelse.
PwC inviterer til kveldsseminar 4. februar 2026, hvor vi:
Drøfter hvilke utfordringer ledere står overfor, og hvordan man kan forberede seg på endringene som vil prege de kommende årene.
Belyser hva forskning og praksis viser om effektiv implementering av endringer, og hva som kjennetegner organisasjoner som lykkes med mobilisering av medarbeidere.
Utforsker hva god endringsledelse betyr i praksis, med særlig vekt på toppledere og mellomledere som drivkraft og sentrale endringsagenter.
Deler konkrete perspektiver og verktøy som styrker evnen til å lede mennesker gjennom endring.
I seminaret vil dere møte Ingrid Wibe, Einar Steen, Anders Dahlen Forsmo Lauvsnes og Didrik Jeppesen Berg-Hanssen som byr på faglig påfyll, erfaringsutveksling og inspirasjon i møte med endringene dere står overfor.
Vi håper vi sees!
Dato: kommer snart
Tid: kl. 17.30-21.00
Registrering og servering: 16.45
Middag: 19.30
Avgift: Ingen avgift
Sted: PwC i Trondheim, Brattørkaia 17b, 7010 Trondheim
Meld deg på vårt nyhetsbrev for å være en av de første til å motta invitasjon til våre eventer.
Se full oversikt over alle våre kommende eventer.