Marianne Wik Sætre i Fana Sparebank vant Sunnivaprisen under den tradisjonelle julelunsjen til Bergen Næringsråd.
Sunnivaprisen ble delt ut for attende gang og er ment som motivasjon for å flere kvinner i ledende posisjoner. Prisen deles ut av Bergen Næringsråd i samarbeid med Grieg Gruppen.
Årets Sunniva betegnes som en person med en ydmyk tilnærming som er flink til å inkludere medarbeidere, men som også er tydelig og våger å ta upopulære beslutninger. I sin nåværende stilling har hun brutt ned vegger for å fremme samhandling på arbeidsplassen- både mentalt og fysisk. Ved å være en samlende leder har hun evnet å skape en innovativ og tverrfaglig avdeling rustet for endring.
I flere av sine ledende stillinger har hun vist en imponerende evne til å begi seg ut i ukjent farvann. Hun har ledet vellykkede endringsprosesser i bransjer hun på forhånd hadde lite eller ingen kjennskap til. Ved å lære av sine medarbeidere har hun imidlertid tilegnet seg mye kunnskap om forsikring, IT og bank.
(F.V) Årets Sunnivaprisvinner Marianne Wik Sætre sammen med juryleder Elna-Kathrine Grieg og tidligere Sunnivaprisvinner, Helene Kubon Skulstad fra PwC
Sunnivaprisen er en viktig anerkjennelse og et viktig løft for unge, kvinnelige ledere